00421 905 836 877

info@naturalhelp.sk
Kôš / Nákup
Váš kôš je prázdny

Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica

Potraviny a nápoje, ktoré konzumujeme, musí organizmus stráviť. Trávenie je veľmi zložitý proces, jedlo sa rozloží na malé molekuly a zložky, ktoré sú užitočné pre náš organizmus v absorbovanom stave v podobe energie. Tráviaci proces zahŕňa aj miešanie potravín, prechod cez tráviaci trakt a ich následný chemický rozklad. Zažívacím ťažkostiam môžeme predísť zmenou stravovania a životného štýlu. Zažívacie ťažkosti obvykle prichádzajú po jedle a môžu mať frustrujúce príznaky. Medzi časté zažívacie ťažkosti patrí nadúvanie, žalúdočné vrčanie, kŕče, pálenie záhy, hnačka, zápcha, syndróm dráždivého čreva, reflux, únava, nevoľnosť, zvracanie, zapáchajúca stolica. Veľmi zapáchajúca stolica poukazuje na okyslený organizmus a na premnožené toxíny. Pokiaľ trávenie nie je dostatočné, tak organizmus nie je schopný vyprázdniť už strávenú alebo nestráviteľnú stravu, ktorá zostáva na stenách čriev a stále sa premnožuje, až pokiaľ nespravíme rázny krok. Tráviace ťažkosti spôsobujú nahromadené zvyšky stravy, zanesené hrubé črevo, parazity, nedostatok prospešných baktérií, prijem nízkeho množstva vláknin a pomalá tvorba tráviaceho enzýmu. Žalúdok vytvára denne 1 liter žalúdočnej kyseliny, aby bol schopný stráviť konzumovanú potravu. Môže sa stať, že žalúdočná kyselina sa dostáva späť do pažeráka, vtedy nás pálí záha, čo nazývame refluxom. Veľká časť žalúdočnej kyseliny zostáva v žalúdku, kruhový sval uzatvára spodnú časť pažeráka, ktorý sa otvára len pri príjme potravín a potom sa hneď uzatvorí späť. Pokiaľ sa kruhový sval nezatvára dokonale, tak sa žalúdočná kyselina dostane von a spôsobuje pálenie záhy. Mnoho príčin môže spôsobiť oslabenie uzatvárania kruhového svalu: napríklad nadváha, fajčenie, tehotenstvo, stres a niektoré potraviny (čokoláda, káva, pomarančový džús) alebo tiež niektoré lieky. Výsledkom procesu kvasenia a hnitia je silne zapáchajúca stolica a veľa ďalších nepríjemných príznakov.

Čo môžeme spraviť proti zažívacím ťažkostiam:

  • Častou konzumáciou jedla v malých dávkach znížime riziko žalúdočného prekyslenia.
  • Vyhnime sa mastným, koreneným a ostrým jedlám.
  • Pime menej kávy a alkoholu.
  • 2-3 hodiny pred spaním už nejedzme.
  • Konzumujme veľa potravín bohatých na vlákniny (ovocie, ktoré obsahuje pektín, ktorý nespôsobuje zažívacie ťažkosti) a pime veľa tekutín.

Zažívacie ťažkosti je potrebné riešiť zmenou stravy a pravidelným vnútorným čistením, pretože môžu viesť aj k vážnejším zdravotným problémom. Prvým krokom pre zlepšenie trávenia je vyčistenie hrubého čreva, aby sme odstránili príčinu problémov a obnovili optimálnu funkciu čriev.

Ako pomáha NaturalHelp Complex pri obnove zažívania?

  • Vďaka vysokému obsahu vláknin uľahčuje trávenie a vyprázdnenie sa, čím sa netvoria usadeniny a črevný trakt sa zbavuje aj starších usadenín.
  • Obsahuje prebiotikum, ktoré pomáha obnoviť optimálnu funkciu čriev a napomáha rozmnožovaniu prospešných baktérií.
  • Obsahuje tiež jablčné vlákniny a jablčný pektín, čo sa dôrazne odporúča pri poruchách s trávením.

« Späť

Vyberte si ten najlepší balíček pre vás!

3 krabice Complex
33 € /ks
Dávka na 3 mesiace pre 1 osobu
Choroby
2 krabice Complex
35 € /ks
Dávka na 2 mesiace pre 1 osobu
Choroby
1 krabica Complex
39 € /ks
Dávka na 1 mesiac pre 1 osobu
Choroby
Choroby
NaturalHelp Complex je produkt 4-v-1, ktorý obsahuje 100%ne prírodné ingrediencie a je zložený tak, aby obsahoval všetko, čo organizmus potrebuje na udržanie zdravia.

Detoxikácia: pomáha zbaviť sa škodlivých látok, toxínov.
Prečistenie hrubého čreva: prečisťuje hrubé črevo od usadenín, zlepšuje funkciu čriev a zdravie.
Vitamíny a minerály: pokrýva dennú potrebu vitamínov a minerálov.
Prebiotiká: obnovuje rovnováhu a fungovanie črevnej mikroflóry. To prispieva k efektívnemu fungovaniu imunitného systému.
Choroby
Prečo je NaturalHelp Complex - 4-v-1-om – jeden z najlepších na trhu? Pretože NaturalHelp Complex 4-v-1 bol vyvinutý na to, aby poskytol organizmu všetko, čo potrebuje k zdravému vývoju . Nielenže odstraňuje z tela nepotrebné, deštruktívne, škodlivé látky, ale tiež vyživuje organizmus látkami pre neho dôležitými. Detoxikuje naše telo, napomáha očiste čriev a ich optimálnemu fungovaniu, pokrýva celodenné množstvo vitamínov a minerálov nevyhnutných pre dospelého jedinca a pomáha obnoviť rovnováhu črevnej mikroflóry . Okrem toho NaturalHelp Comlex bol zhotovený pod dohľadom odborníkov, na základe vyšetrení a testov, výsledkom čoho je kvalitný prípravok prvej triedy so 100%-ných prírodných ingrediencií.