00421 905 836 877

info@naturalhelp.sk
Kôš / Nákup
Váš kôš je prázdny

Parazity, škodcovia, červy

Parazity sú také živočíchy, ktoré nie sú schopné žiť samostatne, buď žijú na povrchu alebo v organizme hostiteľa, kde odoberajú živiny pre svoju existenciu. Tým poškodzujú organizmus hostiteľa, spôsobujú ochorenia a v horších prípadoch aj smrť.

Niektoré parazity môžu žiť v zažívacom systéme, krvi alebo pokožke. To sú červy, článkonožce, huby a mikroorganizmy. Nimi spôsobené choroby sa vyskytujú na celom svete, ale najčastejšie v teplých, tropických klimatických podmienkach.

Parazity sa často dostávajú do nášho tela s kontaminovanými potravinami alebo tekutinami, nedostatočne prepečeným mäsom alebo málo umytým ovocím a zeleninou. Pravidelne sa šíria prostredníctvom domácich zvierat alebo iných ľudí. Časté používanie antibiotík situáciu len zhoršuje, pretože antibiotiká majú zlý vplyv na črevnú flóru, čo znižuje odolnosť organizmu. Medzi najčastejšie príznaky chorôb spôsobených parazitmi patrí bolesť žalúdka, nevoľnosť, hnačka, riedka stolica, črevné plyny, chudnutie a niekedy horúčka.

Hlavným problémom napadnutia parazitmi je, že väčšina ľudí, v ktorých sa parazit hostí, si toho nie je vedomá. Sú neviditeľné, prispievajú k rozvoju mnohých chorôb, ako je napríklad Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, artritída, alebo môžu vyvolať aj chronickú únavu.  Najčastejšie vyskytujúce sa parazity, škodcovia a červy v ľudskom tele:

 

  • Machovec ľudský (Ancylostoma duodenale)

 

Machovec ľudský patrí medzi najbežnejšie druhy oblých červov. Pri nedostatočných hygienických podmienkach sa šíri ľudskými výkalmi. Vajíčka parazitov sa nachádzajú v pôde a dostávajú sa do ľudského tela konzumáciou kontaminovaných potravín alebo pokožkou. Napríklad, ak niekto chodí bosý na pôde obsahujúcej larvy machovca, tak niekoľko z nich sa dostane do tela cez pokožku. Larvy sa krvným obeh presúvajú do pľúc a priedušnice, potom do úst a prehĺtaním do čriev. Larvy sa vyvíjajú v tráviacom systéme a znášajú vajíčka. Dospelé samičky majú veľkosť 10 až 13 milimetrov, dospelé samce sú dlhé 8 až 11 mm. Tieto červy sa šíria po celom svete vo vlhkom a teplom prostredí. Väčšina dospelých červov sa za 1-2 roky pominie, ale niekedy môžu prežiť viac rokov.

 

  • Hlísta detská, škrkavka (Ascaris lumbricoides)  

Hlísta detská je najväčší parazit v ľudskom čreve a vyskytuje sa na celom svete. Infikuje veľa detí, často sa šíri v materskej škôlke a škole. Vajíčka sa dostávajú do tela kontaminovanými potravinami alebo rukami. Dospelí jedinci parazitujú v hrubom čreve alebo na konečníku. Nevyvinutí a dospelí jedinci občas opustia telo so stolicou. Dospelé samce sú cca 15 až 30 cm dlhé a ich hrúbka je 0,3 až 0,8 cm. Majú ventrálne zakrivený chvost, dĺžka zrelej samičky je 20 až 53 cm a hrúbka v priemere 0,5 cm. Samice môžu produkovať približne 200 000 vajíčok denne, ktoré opúšťajú organizmus výkalmi. Príznaky sú zvyčajne mierne: svrbenie konečníka alebo vagíny, niekedy sú červy viditeľné v stolici.

 

  • Mrľa (Enterobius vermicularis)

Dospelé samice sú 8-13 mm dlhé a vyvinuté samce sú 2-5 mm dlhé. Ľudské telo im slúži ako hostiteľ. Vajíčka vzniknú v záhyboch okolo konečníka. Nainfikovať sa je možné rukami, keď si po škrabaní okolo konečníka dá človek prsty do úst. Z človeka na človeka sa môže šíriť špinavým oblečením alebo cez obliečky. Malé množstvo vajíčok sa môže dostať do vzduchu, ktoré môžeme vdýchnuť. Keď ich prehltneme, larvy sa vyliahnu v tenkom čreve a vyvíjajú sa v hrubom čreve. Podľa odhadu je cca 40 miliónov nakazených ľudí

 

  • Schistosomóza (Schistosoma haematobium) 

Infekciu spôsobujú červy, ktoré žijú v sladkovodných jazerách, riekach a potokoch a veľmi rýchlo sa dostávajú cez ľudskú pokožku. Môžeme ich prijímať do tela aj nedovarenou rybou alebo mäsom. Dospelé červy sa usadia na rôznych miestach mezenteriálnych žíl, závistle od špecifických druhov. Samičie (7-20 mm, samce o niečo menšie) vajíčka sa zhromažďujú okolo krvných ciev a okolo ciev močového mechúra. Postupne sa dostávajú do lúmena čreva aj močového mechúra a cez stolicu a moč sú neskôr z tela vylúčené.

  • Pásomnica (Taenia saginata a Taenia solium)

Pásomnica sa dostáva do nášho tela cez infikované hovädzie, bravčové alebo cez rybie mäso. Vyskytuje sa všade na svete. Medzi pásomnice patrí bezbranná pásomnica a dlhočlánková pásomnica. Ich dĺžka môže byť aj 5-9 m. Dospelý jedinci parazitujú len v ľudskom čreve. Vajíčka dokážu prežiť v tomto prostredí aj niekoľko mesiacov. Von z tela sa vajíčka dostavajú stolicou. Dospelá bezbranná pásomnica je obvykle 5 m dlhá, ale môže sa stať, že dosiahne aj 25 metrov. Dlhočlánková pásomnica je dlhá obvykle 2 až 7 metrov.

?       Vlasovec nerovnaký (Trichuris trichiura)

Dospelá samička meria okolo 35 - 50 mm a dospelý samček okolo 30 - 45 mm. Vajíčka sa vylučujú stolicou. V pôde prechádzajú vajíčka vývojom dvojbunkového štádia, čo je výsledkom mnohonásobného delenia. Vajíčka sa stávajú infekčnými v priebehu 15 až 30 dní. Po požití sa vajíčka uhniezdia v tenkom čreve, uvoľnia larvy, ktoré dozrievajú a vyvíjajú sa v dospelé parazity v hrubom čreve. Dospelé červy žijú v slepom čreve a vzostupnej časti hrubého čreva, zavrtané v sliznici. Samičky začnú klásť vajíčka 60 až 70 dní po nákaze, kde uvoľnia v slepom čreve okolo 3 000 až 20 000 vajíčok denne. Dĺžka života dospelých červov je okolo jedného roka. Podľa odhadov je na svete okolo 800 miliónov nakazených ľudí.

NatutalHelp Complex je najbezpečnejší a najúčinnejší, 100% prírodný program ako sa zbaviťparazitov:

?       Obsahuje Pau D'Arco extrakt z kôry, ktorá je v podstate kôra stromu lapacho a je veľmi účinná proti vírusovým infekciám, parazitom a škodcom.

?       Tiež obsahuje výťažok z tekvice a cesnaku, ktorý zabíja parazity a červy.

?       Vlákniny čistia celý zažívací trakt, nahromadené usadeniny a najmä odstranujú skryté a na črevných stenách držiace sa parazity.

?       Obsahuje prebiotikum, ktoré pomáha obnoviť optimálnu funkciu čriev, pomáha v rozmnožení prospešných baktérií v črevách a neprospešné baktérie vylučuje.

?       Pokrýva denné požadované množstvo vitamínov, ktoré tiež pracujú proti parazitom.

 


 

« Späť

 


Vyberte si ten najlepší balíček pre vás!

3 krabice Complex
39 € /ks
Dávka na 3 mesiace pre 1 osobu
Parazity, škodcovia, červy
2 krabice Complex
41 € /ks
Dávka na 2 mesiace pre 1 osobu
Parazity, škodcovia, červy
1 krabica Complex
45 € /ks
Dávka na 1 mesiac pre 1 osobu
Parazity, škodcovia, červy
Parazity, škodcovia, červy
NaturalHelp Complex je produkt 4-v-1, ktorý obsahuje 100%ne prírodné ingrediencie a je zložený tak, aby obsahoval všetko, čo organizmus potrebuje na udržanie zdravia.

Detoxikácia: pomáha zbaviť sa škodlivých látok, toxínov.
Prečistenie hrubého čreva: prečisťuje hrubé črevo od usadenín, zlepšuje funkciu čriev a zdravie.
Vitamíny a minerály: pokrýva dennú potrebu vitamínov a minerálov.
Prebiotiká: obnovuje rovnováhu a fungovanie črevnej mikroflóry. To prispieva k efektívnemu fungovaniu imunitného systému.
Parazity, škodcovia, červy
Prečo je NaturalHelp Complex - 4-v-1-om – jeden z najlepších na trhu? Pretože NaturalHelp Complex 4-v-1 bol vyvinutý na to, aby poskytol organizmu všetko, čo potrebuje k zdravému vývoju . Nielenže odstraňuje z tela nepotrebné, deštruktívne, škodlivé látky, ale tiež vyživuje organizmus látkami pre neho dôležitými. Detoxikuje naše telo, napomáha očiste čriev a ich optimálnemu fungovaniu, pokrýva celodenné množstvo vitamínov a minerálov nevyhnutných pre dospelého jedinca a pomáha obnoviť rovnováhu črevnej mikroflóry . Okrem toho NaturalHelp Comlex bol zhotovený pod dohľadom odborníkov, na základe vyšetrení a testov, výsledkom čoho je kvalitný prípravok prvej triedy so 100%-ných prírodných ingrediencií.