00421 905 836 877

info@naturalhelp.sk
Kôš / Nákup
Váš kôš je prázdny

Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica

Potraviny a nápoje, ktoré konzumujete, musí Vás organizmus aj stráviť. Dôležité je uvedomiť si, na koľko je jedlo, ktoré konzumujete, skutočne stráviteľné. Trávenie je metabolický proces, kedy sa makromolekuly prijaté v potrave, štiepia za účasti enzýmov na malé molekuly, ktoré sú schopné prejsť stenami tráviacej trubice, teda vstrebať sa. Cieľom trávenia je získanie živín z potravy. Pre správne trávenie je dôležité nielen to, čo jete, ale aj dostatok tekutín. Optimálne je vypiť aspoň 2,5 litra tekutín denne, avšak ak cvičíte a potíte sa, môžete potrebovať aj dvojnásobok. 

 

Zažívacie ťažkosti obvykle prichádzajú po jedle a môžu mať frustrujúce príznaky. Medzi časté zažívacie ťažkosti patrí nadúvanie, žalúdočné vrčanie, kŕče, pálenie záhy, hnačka, zápcha, syndróm dráždivého čreva, reflux, únava, nevoľnosť, zvracanie, zapáchajúca stolica.

 

Veľmi zapáchajúca stolica poukazuje na prekyslený organizmus a na premnožené toxíny.

 

Tráviace ťažkosti spôsobujú nahromadené zvyšky stravy, zanesené hrubé črevo, parazity, nedostatok prospešných baktérií, prijem nízkeho množstva vláknin a pomalá tvorba tráviaceho enzýmu. Žalúdok vytvára denne 1 liter žalúdočnej kyseliny, aby bol schopný stráviť konzumovanú potravu. Veľká časť žalúdočnej kyseliny zostáva v žalúdku, kruhový sval uzatvára spodnú časť pažeráka, ktorý sa otvára len pri príjme potravín a potom sa hneď uzatvorí späť. Pokiaľ sa kruhový sval nezatvára dokonale, tak sa žalúdočná kyselina dostane von a spôsobuje pálenie záhy takzvaný reflux.

 

Je mnoho príčin, ktoré spôsobujú oslabenie uzatvárania kruhového svalu: napríklad nadváha, fajčenie, tehotenstvo, stres a niektoré potraviny (čokoláda, káva, pomarančový džús) alebo tiež niektoré lieky. Výsledkom procesu kvasenia a hnitia je silne zapáchajúca stolica a veľa ďalších nepríjemných príznakov.

 

Čo môžete spraviť proti zažívacím ťažkostiam:

  • Konzumujte jedlo v malých dávkach, znížite riziko žalúdočného prekyslenia.
  • Vyhnite sa mastným, koreneným a ostrým jedlám.
  • Pite menej kávy a alkoholu.
  • Pite veľa tekutín, aj 2-3 l denne
  • 2-3 hodiny pred spaním už nejedzte.
  • Konzumujte veľa potravín bohatých na vlákniny (ovocie, ktoré obsahuje pektín, ktorý nespôsobuje zažívacie ťažkosti).
  • Dávajte si pozor na výber potravín, ktoré jete. Polotovary a prefabrikované jedlo je síce rýchlym, ale na dlhú trať veľmi nebezpečným riešením.

Zažívacie ťažkosti je potrebné riešiť zmenou stravy a pravidelným vnútorným čistením, pretože môžu viesť aj k vážnejším zdravotným problémom. Prvým krokom pre zlepšenie trávenia je vyčistenie hrubého čreva pre odstránenie príčin problémov a obnovenie optimálnej funkcie čriev.

Ako pomáha NaturalHelp Complex pri zažívacích ťažkostiach?

  • Vďaka vysokému obsahu vláknin uľahčuje trávenie a vyprázdnenie sa, odstraňuje a zbavuje črevný trakt všetkých a aj starších usadenín.
  • Obsahuje prebiotikum, ktoré pomáha obnoviť optimálnu funkciu čriev a napomáha rozmnožovaniu prospešných baktérií.
  • Obsahuje tiež jablčné vlákniny a jablčný pektín, čo sa dôrazne odporúča pri poruchách s trávením.

Vyberte si ten najlepší balíček pre vás!

3 krabice Complex
39 € /ks
Dávka na 3 mesiace pre 1 osobu
Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica
2 krabice Complex
41 € /ks
Dávka na 2 mesiace pre 1 osobu
Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica
1 krabica Complex
45 € /ks
Dávka na 1 mesiac pre 1 osobu
Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica
Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica
NaturalHelp Complex je produkt 4-v-1, ktorý obsahuje 100%ne prírodné ingrediencie a je zložený tak, aby obsahoval všetko, čo organizmus potrebuje na udržanie zdravia.

Detoxikácia: pomáha zbaviť sa škodlivých látok, toxínov.
Prečistenie hrubého čreva: prečisťuje hrubé črevo od usadenín, zlepšuje funkciu čriev a zdravie.
Vitamíny a minerály: pokrýva dennú potrebu vitamínov a minerálov.
Prebiotiká: obnovuje rovnováhu a fungovanie črevnej mikroflóry. To prispieva k efektívnemu fungovaniu imunitného systému.
Zažívacie ťažkosti, silne zapáchajúca stolica
Prečo je NaturalHelp Complex - 4-v-1-om – jeden z najlepších na trhu? Pretože NaturalHelp Complex 4-v-1 bol vyvinutý na to, aby poskytol organizmu všetko, čo potrebuje k zdravému vývoju . Nielenže odstraňuje z tela nepotrebné, deštruktívne, škodlivé látky, ale tiež vyživuje organizmus látkami pre neho dôležitými. Detoxikuje naše telo, napomáha očiste čriev a ich optimálnemu fungovaniu, pokrýva celodenné množstvo vitamínov a minerálov nevyhnutných pre dospelého jedinca a pomáha obnoviť rovnováhu črevnej mikroflóry . Okrem toho NaturalHelp Comlex bol zhotovený pod dohľadom odborníkov, na základe vyšetrení a testov, výsledkom čoho je kvalitný prípravok prvej triedy so 100%-ných prírodných ingrediencií.